Přijď mezi nás!

Každý, kdo má aspoň trochu dobrodružnou duši, určitě někdy za život pocítil touhu proniknout do míst, kde před ním nespočinula lidská noha. Vydat se po nevyšlapané cestě, krok za krokem do neznáma odhalovat závoj tajemství, přinést nové poznání…. a posunout lidské vědomosti o kousíček dál.

Matalová Vymodlená
Foto: Chdba Osmdesátka v jeskyni Matalová Vymodlená - ještě nedávno to bylo jen bílé místo na mapě.

Na mapě Země je již málo bílých míst,  která ještě člověk neprozkoumal. Snad každá sebe víc náročnější hora byla pokořena a i ten nejdivočejší vodní tok byl procestován od pramene k ústí moře.  A přeci existují lokality, kde si člověk může naplnit touhu stanout v místech,  které jsou doposud neprobádaná.  A nemusí se vydat v ponorce pod hladinu oceánu, ani v kosmické lodi objevovat nové vesmírné prostory.

Ani Ty nemusíš opustit naši malou zemi, abys zažil něco podobného!  Možnost proniknout do ještě neobjevených míst Ti nabízí třeba Moravský kras.

Naše ZO 6-20 Moravský kras je základní organizace České speleologické společnosti (ČSS) a cílem je objevování,  průzkum, výzkum a dokumentace  krasových jevů. Snažíme se rozluštit tajemství ukryté v podzemí v severní části Moravského krasu. Náš výzkum probíhá v jeskyni Matalova Vymodlená. Zde se již několika našim členům povedlo dostat do zcela nových prostorů a vymazat tak další bílé místo na mapě a rozšířit poznatky o této krasové oblasti.

Pokud si myslíš, že by tě právě tato činnost zajímala a chceš se zapojit do našeho výzkumu? Stačí napsat na email zo620@seznam.cz nebo se ozvat na náš facebook (facebook.com/zo620mk) a dohodnout se.

Webzine o tom, že na nevšední výpravu za dobrodružstvím není třeba jezdit tisíce kilometrů, ale mnohdy stačí přejít přes humna.